Reduceri între 15-40% la toate produsele!

VEZI REDUCERILE

This section doesn’t currently include any content. Add content to this section using the sidebar.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

Designing cu Primera Interiors

Poate v-ati intrebat de multe ori, care e procesul de implementare a unui proiect de casa atunci cand lucrezi cu o firma de design interior?!

Deoarece am primit multe intrebari din partea voastra, am creat o compilatie de raspunsuri pentru cele mai relevante intrebari.

  1. Care e primul pas atunci cand vrei sa lucrezi cu Primera Interiors?

Primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa ne scrii un email pe office@primera-interiors.ro sau sa stabilesti o intalnire prin calendarul oferit de www.ioanamezei.com. Odata ce am primit mailul de la tine, iti vom raspunde, stabilind o data convenabila iar daca optezi sa folosesti calendarul site-ului mentionat, vei primi un mail de confirmare pentru data selectata.

  1. Care e procesul de implementare a proiectului de design?

In discutia pe care o vei avea cu echipa noastra vei stabili tipul de randare pe care il doresti (randare de tip 2d sau 3d) si in functie de marimea spatiului tau si de complexitatea proiectului iti vom specifica durata executiei planului de design. Daca nu ai masuratorile pregatite, releveul il vom face noi! Odata ce am finalizat randarile, vei avea o viziune perfecta asupra spatiului tau: pozitia mobilei, culori, texturi. Daca imaginatia iti permite sa vizualizezi spatiul tau in stadiul lui final, nu este necesar sa optezi pentru tipul de randare 3d, mai ales ca noi te vom asista si cu moodboard-uri astfel ca vei beneficia de o imagine extrem de clara asupra fiecarei incaperi din spatiul tau! Odata ce ti-am pregatit randarile, procesul de design continua spre etapa de implementare si va asiguram ca ceea ce vedeti in planurile create de noi, este exact ceea ce vom crea in spatiul tau! 

 

randare 2D  

randare 2D                                        

randare 3D

  1. Care sunt costurile de lucra cu Primera Interiors?

Costurile se impart in doua categorii-costul efectuarii randarilor care depinde de marimea spatiului tau si costurile de implementare propriu zisa. Costul ranadarilor de tip 2D este de 25 Eur/mp, pret care variaza in functie  de marimea spatiului tau. Daca beneficiezi de un spatiu mai mare, costul pe mp va scadea, inversul fiind valabil pentru spatiile extrem de mici de tipul garsonierelor. Costul implementarii design-ului stabilit, depinde in mare masura de bugetul de care dispune fiecare client in parte. In acest sens, dorim sa mentionam ca avem produse care se potrivesc oricarui tip de buget si odata cu asta sa demontam mitul conform caruia numai anumiti clienti pot apela la o firma de design pentru amenajarea casei lor!

  1. Care este durata implementarii proiectului de design?

In functie de marimea spatiului tau, procesul poate dura intre 3-12 luni. Pe langa marimea casei sau apartamentului tau, exista si alti factori care pot influenta durata, precum tipul de design pe care l-ai ales iar aici intra detalii care tin si de functionalitate. Cu cat discutam despre un proiect de design complex, cu atat va creste durata executiei. Deschiderea financiara a clientilor nostri, ne permite sa finalizam proiectele la termenul stabilit.

  1. Cu ce ne diferentiem de alte studio-uri de design?

Implicarea noastra in proiectele de design este de 100% si uneori peste! Urmarim santierele cu rigurozitate si ne asumam integral responsabilitatea pentru munca noastra. Cel mai mare avantaj de a lucra cu noi este faptul ca obiectele pot fi vazute si alese din showroom-ul Primera, de la piese de mobilier, paletar de culori, tipuri de parchet, obiecte de iluminat, decoratiuni si finisaje interioare. Avand aceasta disponibilitate, clientii isi pot exprima preferintele in mod direct designerilor nostri. Mai mult decat atat, echipa noastra este una profesionista cu o experienta de peste zece ani in tot ceea ce inseamna proiecte de design si decor interior.

 

 

 

 

Cautare...